jetpack-2

WordPress bildiğiniz gibi açık kaynaklı PHP ile hazırlanmış bir CMS (içerik yönetim sistemi) yazılımıdır. WordPress i internet aleminde bu derece güçlü kılan 3-4 etken var.
Bunlar başında kolay ve çok sayıda bulunabilen ücretli – ücretsiz temalar geliyor. Aynı şekilde sayısı 90.000 üzerinde olan ücretli, ücretsiz WordPress eklentileri. WordPress‘in açık kaynaklı olması ve güvenlik zaaflarına karşı her geçen gün güncellemeleri alması bizim eşsiz CMS sistemimizi, daha kusursuz bir yapı olma yolunda ilerletiyor.

Eklentiler demişken WordPress ile yolu çakışan herkesin duyduğu JetPack adındaki müthiş bir de eklenti mevcut. Peki WordPress JetPack eklentisi nedir ? Dediğinizi duyar gibiyim. JetPackaslında WordPress için hazırlanmış en kapsamlı 3-4 eklentiden birisi. JetPack Eklentisi sayesinde akıllı telefonunuza yüklediğiniz WordPress mobil uygulamasıyla birlikte sitenizin tüm işleyişini, istatistiklerini neredeyse wp-admin den yaptığınız herşeyi bu mobil uygulama sayesinde yapmamızı mümkün kılıyor. WpAdmin paneli üzerinde JetPack ayarlarından yapacağınız ufak dokunuşlar ile sunucunuzun daha az yorulmasını ve daha hızlı tepkiler vermesini sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply